In English

Varžybų kalendorius

Žalgiris Grand Prix 2015

Šaulių f o r u m a s

Mus galite rasti ir ČIA:

GUNCARE

European Shooting Confederation

International Shooting Sport Federation

Kas tai veiksmo šaudymas vesterno stiliumi?

WESTERN ACTION SHOOTING

Western Action Shooting (liet. Veiksmo šaudymas vesterno stiliumi) - tai nauja šaudymo sporto disciplina, atsiradusi panaudojant IPSC (praktinio šaudymo) ir Cowboy Action Shooting varžybų organizavimo elementus. Varžybos rengiamos taikant praktinio šaudymo taisykles, tačiau darant išimtis dėl naudojamų ginklų specifikos.

Naudojami ginklai - gamintų iki 1870 metų kapsulinių revolverių dabartinės kopijos.

Iš kitos labai populiarios pasaulyje aktyvaus šaudymo sporto disciplinos, Cowboy Action Shooting, buvo „pasiskolinta" varžybų rengimo „dvasios" idėja. Dalyviai stengiasi, savo galimybių ribose, rengtis rūbais ir naudoti įvairius aksesuarus, kurie primintų seniai praėjusius XIX amžiaus laikus.

Varžybų metu dalyviai šaudo į popierinius ir metalinius taikinius. Popieriniai taikiniai turi tris arba keturias pataikymų zonas. Metaliniai taikiniai turi nuvirsti. Tuo Western Action Shooting ir skiriasi nuo Cowboy Action Shooting, kur pataikymai į metalinius nevirstančius taikinius yra fiksuojami tik teisėjų. Praktiniame šaudyme taikomi rezultatų skaičiavimo metodai yra daug patikimesni ir nereikalauja didelio teisėjų skaičiaus, todėl labiau tinka Western Action Shooting.  Galutiniai varžybų rezultatai yra skaičiuojami naudojant specialią kompiuterinę programą (WinMSS). Kadangi varžybų dalyvio šaudymo laikas yra skaičiuojamas naudojant specialų taimerį, todėl pratimą ir varžybas laimi greičiausiai ir taikliausiai šaudęs šaulys. 

Varžybų pratimai yra konstruojami taip, kad iš dalyvio nereikalautų specifinių fizinių savybių. Todėl varžybose gali dalyvauti ir brandesnio amžiaus žmonės. Beje, dalyviai nuo 50 metų rungtyniauja tarpusavyje papildomoje įskaitoje. Taip pat yra ir atskiros moterų bei jaunimo kategorijos. 

Šaudymo varžybų svarbiausias elementas yra dalyvių ir žiūrovų saugumas, todėl visi asmenys privalo naudoti regos ir klausos apsaugos priemones.

Daugiau informacijos apie Western Action Shooting galite rasti interneto svetainėje: http://www.blackpowder.lt

2011-06-23
2016-07-28
Liepos 28 d.
Rimo Navicko gimtadienis
Plačiau
2016-07-27
Liepos 27 d.
Lino Bernoto gimtadienis
Plačiau
2016-07-20
Liepos 20 d.
Vidos Ajutytės, Jaroslavo Suchovejaus ir Rasidos Kovalskos gimtadienis
Plačiau
2016-07-19
Liepos 19 d.
Ričardo Tarbūno gimtadienis
Plačiau
2016-07-13
Liepos 13 d.
Virginijos Pabalienės gimtadienis
Plačiau
2016-07-09
Liepos 9 d.
Edvino Kosarevo gimtadienis
Plačiau
Atgal Į viršų Spausdinimo versija
Sprendimas: UAB Interneto svetainiu dizainas